Miasto rozwija się wtedy, kiedy osiedlają się w nim przybysze z innych miejscowości. Aby ich do tego zachęcić, trzeba zaoferować im grunty Gminy przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Jeśli będzie ich za mało, to należy zmienić przeznaczenie gruntów w planie zagospodarowania przestrzennego a następnie ogłosić na cały kraj i Europę, że:

  1. ziemia inwestycyjna jest w Dąbrowie po 1 dolarze za metr kwadratowy;
  2. inwestorzy, którzy w ciągu 3-5 lat wybudują tutaj nowe domy lub budynki produkcyjne bądź usługowe, będą zwolnieni przez 15 lat z podatku lokalnego od nieruchomości.

Przyciągnie to do nas rzeszę inwestorów, którzy założą firmy oraz fabryki, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy. Po 10 latach będziemy mieć wzrost dochodów Gminy (PIT i CIT) za co spłacimy długi naszych dzieci i wnuków, które zaciągnęły dotychczasowe władze. I to bez proszenia się rządu czy Unii o dotacje lub pożyczki!
Albo chcemy rozwoju tego miasta albo zadowala nas dotychczasowa stagnacja! Pora uruchomić nasz majątek aby podniósł dobrobyt całej wspólnoty! Możliwe są preferencje dla developerów, budujących osiedla domków jednorodzinnych na terenach tzw. zielonych i osiedla wielorodzinne.

 

Wróć do Programu KWW Dąbrowa 2030 (kliknij)